МикроМир Клуб стендового моделизма
Главная | RSS
Главная » Статьи » Техника

Carro Armato P 40

Carro Armato P 40
Використані матеріали:
Набір: Italeri #6476 Використані фарби: Gunze Sangyo: Black Flat #2, Mr. Surfacer 1000 (грунт); Vallejo: Model Air Dark Yellow #71025, White #71001, Sand Yellow #71028
Інше: лак для волосся Wella (рекомендовано обумовити із жінкою/ дівчиною можливість використання лаку не за прямим призначенням для уникнення подальших неприємних розмов та наслідків), спирт медицинський 96%
  Дана модель представляє останню розробку італійської моделебудівної фірми Italeri. Якщо ви думаєте, що було застосовано при її виробництві останні досягнення науки й техніки – ви помиляєтесь. Якість виливок, стикуємість деталей, проробка деталей на порядок гірша навіть за ІСМ чи Звезда.
  Одже по порядку:
Якість виливок: присутній облой, видно сліди двох половинок пресформи. Проробка деталей: навіть не знаю, що сказати, у мене склалось враження, що це не модель, а іграшка, настільки все умовно зроблено (наприклад борта надгусеничніх полок зроблені такої товщини, що можно сміло їх вважати броньованими)
Безумовно все можна сточити, але в такому випадку так слід обробити усю модель, скажу відверто – не було такого бажання робити… Стикуємість деталей: виявлено найбільших дві проблеми:
  1. Ванна (себто низ танку) настільки криво збирається, що на її зборку було витрачено біля 2 год
  2. Башня – ще гірше за ванну, без напильника не обійтись
Усе решта зібралось майже без особливих проблем.
   По причині вищезгаданих проблем було прийняте рішення використати модель для подальших пошуків нових методів пофарбування, а саме Hairspray, тобто використання лаку для волосся для створення ефекту лущеної фарби.
   Суть методу полягає в наступному: модель фарбується спочатку в колір царапин (наприклад чорний або заводської грунтовки), потім поверх висохшої фарби наноситься шар лаку для волосся, знову після висихання наноситься шар акрилової фарби (в даному випадку Vallejo) і з часом останній шар фарби змивається водою/ спиртом. В моєму випадку основою була нітрофарба, тому для тих, хто буде використовувати як основу акрилову фарбу – слді захистити шар фарби звичайним лаком (глянець, мат – немає значення), і тільки потім лак для волосся. Необхідно це для захисту фарби, по причині того, що наступний шар фарби буде оброблятись водою чи спиртом.
   Одже, в моєму випадку модель пофарбовано нітрофарбою, полакована лаком для волосся, усе було висушено протягом 30хв, зафарбовано акриловою фарбою (місця майбутніх царапин, сколів, лущення фарби зафарбовано меньш щільним шаром фарби). Після того як нанесена фарба – сушка протягом 15-30хв. Далі беремо до рук пензля та стакан води. Пензель вимочуємо в воді, він не повинен бути сухий, але й не повинен містити багато води, по причині того, що як буде нанесено багато води – за один прохід відлущиться багато фарби, краще робити лущення фарби поступово, контрольовано, спішити не варто.
  Акуратно пензлем змочуєте поверхню, де маєте намір зняти шар фарби, одразу фарба не відлущиться, слід тоді декілька разів пройтись напіввологим пензлем по наміченому місці. По мірі того, як вода буде розчиняти фарбу та сам лак для волосся – фарба буде не просто розчинятись, а лущитись частинками, що власне нам й потрібно. Якщо у випадку було нанесено забагато фарби, й відповідно фарба аж ніяк не розділяє ваших думок, стосовно розчинення у воді – сміло користайтесь спиртом, тільки користайтесь ним вдічі меньше за воду: спирт все ж таки більш реакційно здатним, а саме краще – змочити необхідне місце на моделі спиртом, а далі дообробляти водою.
Раджу звернути увагу на тип слідів лущення, які Ви бажатимите отримати:
  - для отримання тонких полос, незначного лущення – користайтесь щільним пензлем (а-ля щітина)
  - якщо потрібно облущити велику поверхню – синтетика, білка, немає значення – як вам зручніше, тут питання лише як сам пензель довго витримає на собі дію спирту
   Все, що зроблено мною можна побачити далі на фото.
Jurek KrynickiКатегория: Техника | Добавил: JK (26.04.2010) | Автор: Jurek Krynicki
Просмотров: 1495 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.3/3
Всего комментариев: 1
0
1 Евгений   [Материал]
А машинка прикольная...
ни тигро-пантеры повсеместные...

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MikroMir © 2020