МикроМир Клуб стендового моделизма
Главная | RSS
Главная » Статьи » Разное

Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D Berlin 1945 1:35

Діорама Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D, Berlin 1945




   Ідея побудувати цю діораму, я б сказав, виникла спонтанно, майже спонтанно, якщо вже бути ну дуже відвертим.
А почалось з простого: моя жінка в останній день роботи магазину на Петрівці (www.modelism.kiev.ua) придбала Sd. Kfz. 179 Bergepanther від Italeri. В інструкції було намальовано, що можна зробити варіант машини, що тягне за собою пошкоджену машину. Не довго роздумуючи купую модель звичайної Пантери від ІСМ. Дома, шукаючи в запасних деталях елементи, які могли б слугувати в побудові діорами було віднайдено металевий Драгонівський ствол (хай вибачить мені Лекарь, що не довіз цей ствол до Львова, як планувалось раніше…).
І от тут виникла ідея, чому б з одного набору не зробити дві діорами, тим більше, що до рук потрапило фото вкопаної у землю башти Пантери на вулицях Берліну?
Ідея є, гроші є, бракувало малого: основи для діорами та самої бруківки.
Ніколи б не повірив, о дощечку для діорами можна так довго шукати, а коли знаходиш її, аналогічні дощечки починають попадатись майже в кожному ларьку.
Бруківку вирішив використати з іспанського набору для будівництва домів, добре, що цеглини можна придбати окремо. Було придбано два пакети (до речі, здається, що в пакеті багато матеріалу, а по факту на таку маленьку діораму витратив майже усі два пакети).
От з цього моменту й почалось будівництво:
- башту зібрав без проблем, доробок жодних, окрім, звісно металевого ствола
- цеглинки (читай бруківка) клеїв до дощечки звичайним клеєм ПВА
- імітація землі – пісок (над цим питанням, до речі, варто подумати, так як виглядає далеко не масштабно й не дуже реалістично, в наступній діорамі спробую вирішити цю проблему за допомогою звичайного гіпсу)
Чого варто було б уникнути, так би мовити урок на майбутнє:
- бруківку варто було б клеїти не на ПВА, а на акрилову шпаклівку, треба зробити відносно товстий шар шпаклівки, щоб вдавлювати цеглинки й відповідно шапклівка заповнювала шпарини. Власне цей момент я пропустив, ще по факту завершення роботи, стало зрозуміло, що можна було б зробити краще…
Грунтовка + фарбування:
Залишками грунтовки загрунтував діораму (й тепер сиджу фактично без грунту – пропав з усіх модельних магазинів Києва). Потім зафарбував усе Gunze Sangyo #40 German Grаy, імітація кольору бруківки Gunze Sangyo #31 Dark Gray.
Башта: спочатку зафарбував усе чорним кольором, покрив лаком для волосся, поверх після сушки Vallejo Model Air Dark Yellow 71025. Після 15-20хв сушки почав відмивати фарбу, так щоб проступила чорна фарба.
Так як планувалось зробити башту в камуфляжному варіанті, попередню роботу слід захистити лаком, що наступна змивка фарби не змила усі фарбу взагалі.
Одже полаковано глянцевим лаков, після поверх знову нанесено лак для волосся, нанесено зелені камуфляжні смуги й проведено її змивку.
Земля фарбувалась фарбами Vallejo Model Air 71028 Sand Yellow + 71027 Light Brown.
На сам кінець діорама була оброблена пігментами, щоб вирівняти кольоровий перепад різних відтінків.
Що вийшло у мене, усе на фото.

Jurek Krynicki

Категория: Разное | Добавил: JK (13.05.2010)
Просмотров: 1233 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 3
1 tsd1991  
0
Неплохое исполнение и сама идея.
Но вот на снимке видно основание, на котором закреплена башня, а на модели впечатление, что башня "живет" сама собой smile

2 Евгений  
0
В землю не просто башня закапывалась. Это стандартная конструкция (если интересно, можно поискать, гдей-то были схемки). Поэтому и должен быть видел лист "подбашенный".

3 Greif  
0
Помимо выше указанного крайне маловероятно, что эта башня могла стоять на Доте. На этих Дотах применялась специальная башня, которая хотя и была сделана на базе башни пантеры, но отличалась от нее деталями, в частности имелла более толстую крышу. До того, как был налажен выпуск "фортификационной" башни на эти Доты ставилась башня Пантеры - G, которая имела другую командирскую башенку.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MikroMir © 2024